Користь ходьби босоніж


Чому ходьба босоніж корисна? Ми вже знаємо, що наші стопи - це область з безліччю біологічно активних точок; на Сході ця їхня особливість вже сотні років використовується медиками і цілителями для ефективного лікування різних захворювань. Якщо ці ділянки стимулювати регулярно, то зміцниться імунітет, покращиться робота багатьох внутрішніх органів, прийде в норму психоемоційний стан, і жити стане легше і веселіше.

У східних країнах на цей рахунок свої погляди: там вважається, що так званий канал нирок починається саме на підошві - від цього каналу залежить особлива енергія, з якою пов'язана сечостатева система, репродуктивна і сексуальна функції, пологи, водний і мінеральний обмін, кісткова тканина, головний і спинний мозок, і, у зв'язку з цим, наша свідомість і процеси мислення. Коли канал нирок уражається, той емоційний стан людини змінюється на гірше - у нього з'являються тривожність, страх, депресія, тощо.

При регулярному ходінні босоніж можна навіть позбутися від плоскостопості, якщо часто ходити по пухкому грунту та піску. При цьому знижується тиск на стопу, і м'язи напружуються менше - так що зменшуються болі, викликані навантаженнями при неправильній формі ступні.

Загартовування - це інший плюс ходьби босоніж. Тонус тканин і клітин при цьому підвищується, як і опірність організму, і особливо до простудних інфекцій.

Але як же можна знімати взуття і ходити босоніж, якщо ніжки у нас ніжні і м'які - адже ми так прагнемо доглядати за ними, робимо ванночки, педикюр і інші косметичні процедури, а проте навіщо ж ходити по гострих каменів або колючим гілках? Ходіть по піску, м'якій землі, траві, гальці, навіть по дерев'яній підлозі - вже така ходьба принесе вашому організму багато користі.

Офіційна медицина не заперечує того, що ходити босоніж корисно. Гуляючи босоніж по піску або траві, можна забезпечити собі профілактику інфаркту та інсульту, гіпертонії, стенокардії та інших серцево-судинних захворювань, а такі проблеми, як застуда та грип, взагалі відходять у минуле.

Чому ми загартовується при ходінні босоніж ? Як уже зазначено на початку, наше життя і діяльність визначають умовні рефлекси - в основному. Від непотрібних рефлексів можна позбавлятися, а корисні - купувати; наприклад, ходячі босоніж по ранковій росі, і впливаючи на рецептори шкіри стоп, можна сформувати умовний рефлекс організму при необхідності швидко виробляти тепло. Схожий ефект спостерігається, якщо робити ванночки, знижуючи температуру води, але ходьба по росі ефективніша - на організм діє не тільки знижена температура, але і трава, і пісок, дрібні камінчики, гілочки - при цьому рефлексогенні зони стоп стимулюються.

Регулярна ходьба босоніж призводить до потовщення рогового шару шкіри ступень - це відбувається поступово. Не поспішайте лякатися - це не натоптиші і не мозолі; їх ми якраз отримуємо при носінні взуття - тих самих елегантних туфельок на високих каблуках, в яких наші ніжки виглядають так привабливо. Коли товщає шар рогових клітин, стопи не втрачають гнучкості та привабливості, зате більш товста шкіра захищає нас від переохолодження і зменшує чутливість організму до багатьох зовнішніх подразників - можна навіть навчитися ходити босоніж по снігу.

У деяких країнах є санаторії , де ходіння босоніж використовують для лікування різних захворювань: пацієнти ходять по асфальтових доріжках - холодним і гарячим, по піску, траві, стерні, каменів, штучному льоду і так далі. У країнах, де босоніж ходять традиційно, завдяки клімату - наприклад, у Південно-Східній Азії, мало коли зустрічаються хронічні захворювання, яких багато в розвинених країнах, а форма стопи майже у всіх абсолютно правильна.

Починати ходити босоніж треба поступово - це стосується будь-яких тренувань і гартують, але робити це регулярно і систематично. Краще почати влітку, вдома - хоча б 2 рази в день по 10-15 хвилин ходити босоніж по чистому підлозі або натуральним Килими, рогожі; лінолеум, ковролін синтетичний та інші подібні покриття не сприяють здоров'ю.

Коли ви трохи звикнете, можна вийти на вулицю; питання - куди? Добре, якщо ви живете в котеджі або заміському будинку, маєте можливість виїжджати на дачу, а якщо ні? Деякі ентузіасти рекомендують ходити босоніж в парковій зоні міста, по газону у дворі вашого будинку, по дитячому майданчику - можна, якщо там не розкидані банки, пляшкове скло, недопалки та інше сміття, але в наших містах це, на жаль, рідкість. Ось взимку бігати по снігу, коли він тільки випав - це простіше, так як він чистий, і до того ж прикриває собою все сміття і бруд. Однак вчитися ходити босоніж треба все ж в теплу пору року, тому, якщо ви живете в не надто чистому районі, вихід у вас один - частіше виїжджати на природу.

Виконати рекомендації фахівців щодо цього часто буває складно. Вважається, що оздоровчий ефект буде сильніший, якщо ходити по дрібній гальці або скошеної траві - ці поверхні активніше впливають на шкіру стоп. Вид поверхні рекомендується змінювати: спочатку побігати по гальці, потім по теплому піску, траві, свіжоскошеної стерні, потім по м'якій пилюці або земляний стежкою.

Скажімо прямо, влаштувати собі таке розмаїття в умовах міста дуже важко, особливо у варіанті зі свіжоскошеної травою або морською галькою.

Можна зробити це на дачі - влаштувати "комбіновану" доріжку, чергуючи траву, пісок, гальку, звичайну землю, і ходити по ній спочатку повільно, а потім все швидше і швидше. Можна полити доріжку водою - починати з теплою, а холодну воду використовувати тільки тоді, коли організм досить адаптується.

Якщо ж і на дачу виїжджати ви не можете, або у вас її немає взагалі, то можна влаштувати собі міні -стежку і вдома, але для цього все ж таки доведеться привезти трохи морської або річкової гальки - близько 2-х кг. Придбайте плоский і широкий таз, покладіть в нього вимиту гальку і залийте водою кімнатної температури - майданчик невелика, але "гуляти" по ній по 10-15 хвилин в день цілком можна - особливо це сподобається маленьким дітям.

Гатауліна Галина

 Жіночий онлайн ywoman.ru